2020. április 6., hétfő

Magyar 2. óra 2020.04.06.

Kedves Gyerekek folytassuk az elkezdett munkát! Az előző órán az "f" hanggal ismerkedtünk meg, a továbbiakban is ezt fogjuk gyakorolni!


Új ismeret gyakorlása:

Az lesz az első feladatod, hogy kinyitod a magyar füzetedet és rajzolsz nekem 5 darab olyan tárgyat, aminek a kezdőbetűje az "f"
Adok egy pici segítséget, de nagyon örülnék, ha nem csak ezek szerepelnének a füzetbe, biztos nagyon sok jó ötletetek van! Gondolkozzatok!!! 




A következő feladathoz a Játékház olvasókönyvedre lesz szükséged, kérlek vedd elő és nyisd ki a 45. oldalon.
Feladataid:
  • Olvasd el a lap tetején szereplő mássalhangzósorokat, próbáld pontosan ejteni az "f" hangot!
  • Olvasd el a magánhangzósort is!
  • Olvasd el az oszlopokat! Balról jobbra haladunk, figyelj, hogy összeolvasás legyen!
  • Nézd meg a lap alján szereplő képeket, nevezd meg őket, tapsold le, mutasd meg, hogy melyik hangot hallod a szó elején!

Nagyon ügyesen dolgoztál! Az óra végére hoztam nektek egy kis ügyességi feladatot! Várjuk nagyon a húsvéti ünnepeket, így a feladatlap is ennek megfelelő!
Feladataid:
  • A nyuszit el kell juttatni a répához, nagy kérdés viszont, hogy melyik nyuszi fog eljutni oda?! Várom a megoldásokat :)
  • Egy kisegér kéri a segítségedet, hiszen kergeti egy nagy feket macska! Segíts neki és vezesd el az egérlyukba! Remélem sikerülni fog!

Ma is nagyon ügyesek voltatok, büszke vagyok Rátok!!! Holnap várlak Titeket! Jó pihenést délutánra! Puszi, Lilla néni :)



Magyar 1. óra 2020.04.06.

Kedves Gyerekek, egy újabb hét kezdődik ismét, ez egy különleges hét lesz, hiszen a Húsvétra készülünk, remélem élvezni fogjátok! Kíváncsi vagyok, hogy mi történt veletek a hétvégén, kérlek sorold fel anyukádnak, hogy mit csináltatok hétvégén és mond el neked mi tetszett a legjobban?! 

Ma 2020.04.06.  hétfő van, névnapjukat ünneplik a Vilmosok. Fiú vagy lány név?
Milyen nap van ma?
Milyen nap lesz holnap?
Sorold fel a hét napjait!
Milyen évszak van? Mi jellemző erre az évszakra? ( időjárás, természeti változások, ruházat)
Sorold fel a tavaszi hónapokat!


Figyelemfejlesztés:

Ma ismét hoztam nektek egy különleges képet. Elbújtak a tárgyak a képen, az lesz a feladatotok, hogy megkeressétek és elmondjátok mit láttok! Ha megtaláltátok a tárgyakat, szótagoljátok el őket tapsolással!




Új betű bevezetése:

Nézd meg jól a képeket!
Feladataid: 
  •  Nevezd meg a képeket!
  • Szótagold el!
  • Számold meg hányat tapsoltál!
  • Alkoss velük mondatot!
  • Mi a hasonlóság a képek között? (figyeld milyen hangot hallasz a szavak elején)














Ha ügyesen dolgoztál, akkor észrevetted, hogy az összes képen szereplő tárgynak, állatnak a neve "f" hanggal kezdődik. Ez lesz az új betű, amit megtanulunk a mai órán!

F hang képzése: levegő fúvása közben alsó ajak érintése a felső metszőfogak élével




Új betű gyakorlása:

A következő feladatlapban sok-sok betűt látsz, az lesz a feladatod, hogy beszínezed az "f" betűket, amikor találtál, mond ki hangosan, fontos, hogy minél többször hangoztassuk!


Ügyesen dolgoztál! Várlak a következő órán! Lilla néni :)



Testnevelés 2020.04.06.

Kedves Gyerekek! Remélem, jól telt a hétvége! A hét első óráján fejleszteni fogjuk az ügyességeteket labdás, és másféle gyakorlatokkal. Legyetek figyelmesek, precízek! Jó munkát!

1. Bemelegítés: Tudjátok, hogy mielőtt elkezdenénk dolgozni, nagyon fontos a bemelegítés.
A következő gyakorlatokkal melegíts be:
  • fejfordítás jobbra-balra 4-4 ismétlés
  • fejhajlítás előre-hátra 4-4 ismétlés
  • vállkörzés előre-hátra 4-4 kör
  • malomkörzés előre-hátra 6-6 kör
  • törzskörzés (csípőre tett kézzel, hajlás jobbra-előre-balra-hátra) jobbra-balra indítással 3-3 kör
  • csuklókörzés 10 számolásig
  • térdkörzés 10 számolásig
  • bokakörzés mindkét lábbal 10-10 számolásig

2. Egyensúlyfejlesztés: A következő néhány gyakorlattal az egyensúlyod fogod fejleszteni. Koncentrálj nagyon a feladatra!
  • egyensúlyozás egy lábon: Válassz, hogy jobb vagy bal lábon szeretnél megállni, a karjaid tartsd ki oldalra nyújtva! A másik lábad legyen behajlítva! Állj meg 10 számolásig!
  • egyensúlyozás guggolva: Guggolj le, a karjaid tartsd ki oldalra! Egyensúlyozz ebben a helyzetben, míg elszámolsz 10-ig!
  • egyensúlyozás lábujjállásban: Állj lábujjon, pipiskedj! A karjaid tartsd oldalsó középtartásban! Állj meg ebben a helyzetben, ameddig tudsz!

3. Kezek ügyesítése: A következő feladatokhoz szükséged lesz egy labdára vagy plüssre. A legjobb az, ha olyan méretet választasz, amit egy kézzel is meg tudsz tartani. A kezeket fogjuk ügyesíteni.
  • feldobás-elkapás: Dobd fel magadnak a labdát/plüsst és kapd el! Figyelj rá, hogy pontosan magad fölé dobd! Dobj alacsonyabbat 10-szer és magasabbat 5-ször!
  • tapsolás: A következő feladat kicsit nehezebb lesz. Dobd fel a labdát/plüsst, tapsolj egyet, és kapd el! Nagyon gyorsnak kell lenned a tapsolással! Könnyebb, ha a labdát magasra dobod! Próbáld meg a gyakorlatot 10-szer!
  • dobás egyik kézből a másikba: Fogd a labdát/plüsst a jobb kezedben! Dobd át a balba, majd vissza a bal kezeddel a jobba! Összesen 14 dobást végezz el!

4. Lábak ügyesítése: Most pedig a lábaidat fogod ügyesíteni. Kérj meg valakit, hogy az első és második feladatban legyen a párod! Itt a legjobb, ha labdát használsz, vagy olyan plüsst/tárgyat, ami jól gurul a földön!
  • rúgás a társadnak: Tedd le magad elé a földre a labdát és rúgd át a társadnak! Amikor visszarúgja neked, állítsd meg a lábaddal, és úgy rúgd vissza! Mindkét lábadat használd! 5-5 rúgás a feladat!
  • rúgás talppal: A társaddal együtt feküdjetek le a hátatokra egymással szemben, 2-3 méter távolságra! A labdát most a talpatokkal kell egymásnak átrúgni. Váltogasd a jobb és bal lábad, mindkettővel 5-5 alkalommal rúgd a labdát!
  • célba rúgás: Jelölj ki magadnak egy kaput (bármilyen két tárgy közötti rész - kb 1 méter széles legyen), és állj tőle 2,5-3 méteres távolságra! Rúgd a labdát a kapuba! Célozz pontosan! Mindkét lábbal 5-5 alkalommal próbálkozz!

Rázd le a kezeid, lábaid! Pakold el a használt eszközöket! Remélem, hogy sikerült minél pontosabban elvégezned a gyakorlatokat! Köszönöm a szülőknek a segítséget! Lilla néni :)

Technika-életvitel és gyakorlat 04.06. hétfő

Állatok készítése


Kedves Gyerekek!
Mivel várjuk a Húsvétot, úgy gondoltam, készítsük el ezt az ünnepet jelképező állatokat: a csibét, a nyuszit és a bárányt!
Háromféle állatot fogok nektek megmutatni, nektek ebből elég egyet kiválasztani, amit a legszívesebben elkészítenétek.
Szeretném kérni a szülők segítségét! Köszönöm szépen!
Legyetek precízek, dolgozzatok pontosan, és élvezzétek a munkálkodást!
Jó munkát kívánok!


 
Készítsd elő az eszközöket!
Nézd meg a képet, és sorold fel, mire lesz szükséged!
Mindent pakolj ki az asztalra, ahol dolgozni fogsz!

CSIBE: 2 guriga, sárga és piros papír/ fehér papír kiszínezve, fekete és piros filc, grafit ceruza, olló, ragasztó

NYUSZI: 1 guriga, szürke papír/fehér kiszínezve, fehér papír, fekete és piros filc, olló, ragasztó, grafit ceruza, színes ceruzák

BÁRÁNY: 1 guriga, fehér papír, barna papír/fehér kiszínezve, piros és fekete filc, grafit ceruza, olló, ragasztó, madzag/fonál



CSIBE ELKÉSZÍTÉSE:





NYUSZI ELKÉSZÍTÉSE:





BÁRÁNY ELKÉSZÍTÉSE:




Pakold el az eszközöket a helyére, és tedd ki az elkészült állatkád az asztalra/ szekrényre dísznek!
Remélem, élveztétek a technika óránkat!
További szép hetet kívánok Nektek!
Berni néni