2020. április 2., csütörtök

Gyógytestnevelés

Kedves Gyerekek!

Küldök Nektek egy mókás bemelegítő feladatot utána pedig egy kis hátizom erősítő tornát!!!

Szép napot és jó munkát!


Bemelegítő videót ITT találod


A hátizom erősítő videóért katt IDE


Ági néni

Környezetismeret 2020.04.02.

Kedves Gyerekek, a mai környezetismeret órán még mindig az egyik legszebb évszakunkkal, a tavasszal fogunk foglalkozni. 

Kezdjük az órát egy kis játékkal!




Tavasszal virágba borul a park, a kert, az erdő, a mező. Az állatok előbújnak rejtekükből. Visszatérnek a köztöző madarak. Rendbe hozzák, megépítik a fészküket. Mindenütt madárének hallatszik a természetben. A gyerekek vidámabbak, többet játszhatnak a szabadban. 


Mondj egy költöző madarat, aki tavasszal visszatér hazánkba, sorold fel mivel táplálkozik ez a madár! Segítségedre lesznek a képek, figyelmesen nézd meg! (a kép az ősszel elrepülő madarakat írja, de tavasszal ugyanezek a madarak költöznek vissza hazánkba)








Tavasszal nemcsak a madarak térnek vissza hazánkba, hanem a természet is éledezni kezd. A hosszú és hideg tél után kibújnak az első virágok, a fák rügyezni kezdenek. A következő képen tavaszi virágokat fogsz látni, kérlek nevezd meg őket, ha nem ismered kérj segítséget az anyukádtól!



Miután jól megnézted a képen szereplő virágokat, kérlek vedd elő a Környezetismeret könyvedet és nyisd ki az 56. oldalon! Vedd elő a tolltartódat, mert színesceruzára lesz szükséged a munkavégzéshez!
Kérlek, rajzolj nekem tavaszi virágokat az üres négyzetekbe! Segítségedre van az előző feladatban használt kép!

Miután elkészültek a képek nézd meg az 57. oldalon szereplő kislányt! Koncentrálj a kislány öltözködésére, gondold végig, hogy tavasszal hogyan szoktunk öltözni. Rajzold le az üres négyzetebe, hogy milyen ruhákat viselünk tavasszal! 
Jó munkát kívánok, várom az elkészült feladatokat! 


Küldök nektek egy aranyos tavaszi dalt, remélem szívesen hallgatjátok! Puszi, Lilla néni :)









Magyar 2. óra 2020.04.02.

Kedves Gyerekek! Hoztam nektek néhány mondókát szeretném, ha ezekkel kezdenénk a második magyar órát! A mondókákat kérlek mond együtt anyukáddal és közben tapsolj a mondóka ritmusára.


Az utolsó mondókákban sok "e" és "é" hang szerepelt, az óra hátralevő részében ezekkel fogunk foglalkozni. A feladatlapon képeket látsz, nevezd meg őket és döntsd el, hogy hallod e a szó elején az "e" hangot!

A következőkben írni fogunk, készítsd elő a kék-piros ceruzádat és a grafitceruzádat! Mozgasd át az ujjaidat, ülj szépen a székeden, készülj fel az írásos feladatra! 
Vedd el a Játékház betűtanítás írásfüzetedet és nyisd ki a 28. oldalon! A mai órán az "e" betű írásával fogunk foglalkozni. Mielőtt elkezdenéd a munkát az írásfüzetbe, kérd meg anyukádat, hogy írjon neked egy A/4 lapra egy nagy "e" betűt és azt te írd át a színesceruzáiddal, ha ezzel végeztél, akkor kezdj hozzá az írásfüzethez! 
Az első sorban szereplő "e" betűket írd át pirossal, majd a továbbiaknál grafitceruzát használj! A szülők segíthetik a gyermekek munkáját azzal, hogy kipöttyözik a betűt, de kérek mindenkit törekedjünk az önálló munkára!Az utolsó feladatod, hogy kiszínezed a bohócot a lap tetején! 
Jó munkát!

Nagyon ügyesen dolgoztál és biztosan el is fáradtál, ezért hoztam neked egy játékot az óra végére. Jó szórakozást! Lilla néni :)

https://learningapps.org/display?v=pgsd04sxc20

Magyar 1. óra 2020.04.02.

Kedves Gyerekek, örülök, hogy ma is együtt dolgozhatunk, bízok benne, hogy ma is olyan ügyesek lesztek, mint az elmúlt néhány napban!

Napindító:
Ma 2020.04.02. csütörtök van, névnapjukat ünneplik, az Áronok. Fiú vagy lánynév?

A következőkben az lesz a feladatotok, hogy válaszoltok a szüleitek kérdéseire! Megkérem a kedves szülőket, hogy a következőket kérdezzék meg a gyerekeiktől! Segítség a képen!

Kérdések, kérések:

  • Sorold fel a hét napjait!
  • Sorold fel az évszakokat!
  • Mutass nekem valamit, ami lila színű!(összes szín felsorolása)
  • Mond meg édesanyád és édesapád nevét!
  • Mond el hol laksz!
  • Sorold fel a napszakokat!


Memóriafejlesztés:

A következőkben szintén a szülők segítségét kérem. A képen szereplő mondatokat kellene felolvasni a gyerekeknek. A tanulók feladata, hogy mondatonként megismételje az állítást!




Feladatmegoldás:

Kérlek vedd elő a Játékház feladatlapok című munkafüzeted és nyisd ki a 23. oldalon!

Feladataid: 
  • Színezd ki a balra hajló kisfiú ruháját pirosra, a jobbra hajló kisfú ruháját, pedig kékre!
  • Nevezd meg, hogy mit csinál a bohóc, majd tapsold is el szótagolva. Színezd ki azt a bohócot, aki olyat csinál, amit nem szabad!
  • Rajzold át az első négyzetben lévő vonalat a második négyzetbe!
Remélem ügyesen dolgoztál, várlak a második magyar órán! Lilla néni :)



Testnevelés 2020.04.02.

Kedves Gyerekek! Mára labdás feladatokat hoztam nektek. Szükség lesz rá, hogy nagyon koncentráljatok, figyeljetek, pontosan dolgozzatok! Jó munkát nektek!

I. Bemelegítés
Mielőtt elkezdenéd a feladatokat, fontos, hogy bemelegíts egy kicsit:
  • fejkörzés mindkét irányba 4-4 kör
  • vállkörzés előre-hátra 4-4 kör
  • páros karkörzés előre-hátra 4-4 kör
  • törzshajlítás előre-hátra 4-4 db
  • csuklókörzés mindkét irányba 10-10 számolásig
  • térdkörzés mindkét irányba 10-10 számolásig
  • bokakörzés mindkét irányba, mindkét lábbal 10-10 számolásig 

II. Labdás gyakorlatok
Keressétek meg a labdát, amivel a múlt héten is dolgoztatok!
Ha esetleg nincs kéznél a labda, egy plüssállat is megfelel, a lényeg, hogy valamennyire lehessen gurítani azt.

a) Ülj le a földre nyújtott ülésben! Az első néhány gyakorlatot ebben a helyzetben kell végrehajtani. Minden gyakorlatból 10-et számolj magadnak hangosan!
  1. Labda átadása fej fölött: A labdát tartsd a jobb kezedben, a fejed fölött add át a bal kezedbe! A könyököd legyen nyújtva, minden átadás után engedd le a kezeidet magad mellé!
  2. Labda átadása test előtt: A labda legyen a jobb kezedben, a hasad előtt add át a bal kezedbe! A könyököd legyen nyújtva, minden átadás után hozd ki a karjaidat oldalra!
  3. Labda körbeadása: A labda legyen a jobb kezedben! Add körbe a hasad magasságában a tested körül, elől-hátul! (elől-hátul átadás számít 1-nek)
  4. Labda görgetése lábon: Két kézzel fogd a labdát, és görgesd végig egészen a hasadtól a lábujjadig, majd vissza! (oda-vissza számít 1-nek)
  5. Labda gurítása lábon: Hasonló az előző feladathoz. Két kézzel fogd a labdát! Lökd meg olyan erősen, hogy elguruljon a lábujjadig! Figyelj, hogy ne guruljon le a lábadról! Nyúlj el a labdáért, és jöhet a következő gurítás!
  6. Labda gurítása a térdek alatt:  Hajlítsd be a térdeid! A labda legyen a jobb kezedben! A térded alatt gurítsd át a bal kezedbe, majd vissza!
  7. Labda átadása háton fekve: A lábad nyújtsd vissza, és feküdj le a hátadra! A labda legyen a jobb kezedben, a karjaid legyenek oldalra nyújtva a földön! Add át a bal kezedbe a labdát! A könyököd legyen nyújtva, minden átadás után a karjaidat vezesd le a lested mellett a földig! 
 
b) A következő feladatokhoz már fel kell állnod. Több helyre lesz szükséged. Keress egy olyan helyet, ahol tudsz a labdával mindenfelé mozogni!
  1. Pókjárás: Tedd le magad mögé a kezeid úgy, ahogy a pókjárást kezdenéd! A labdát tedd a hasadra! Vigyázz, hogy a labda ne essen ki, de a pókjárást is szabályosan végezd! 
    Tegyél így néhány kört a házban/ udvaron! 2-3perc
  2. Páros lábon szökdelés: Tedd be a labdát a bokáig közé! Tedd csípőre a kezed, és ugrálj páros lábon! Figyelj rá, hogy szorítsd össze a bokáid, maradjanak egymás mellett! Ugrálj néhány kört a házban/ udvaron! 1-2perc
  3. Célba dobás: Keress magadnak egy helyet, amit "kapunak" tudsz használni (karika, doboz, párnákkal kirakott terület, lavór például)! Két kézzel dobd be a kapuba a labdát! Célozz pontosan! Figyelj az irányra, távolságra! 15 próbálkozás

Ha végeztél, pakold el a használt eszközöket! Rázd le a kezeid és a lábaid! Remélem sikerült végrehajtanod a feladatokat! A legfontosabb az, hogy megpróbáltad! Köszönöm szépen, hogy ma is ügyesen tornáztál! Köszönöm a szülőknek a segítséget! Lilla néni :)